ISO/IEC 27001 ISMS - BGYS

Information Security Management System Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi

ISO 27001 uluslararası bir standarttır ve şirketinizin en değerli varlığı olan bilgilerin korunmasına olanak sağlayan kalite tabanlı bir yaklaşım içermektedir. ISO 27001 sertifikasına sahip olmak, şirketinizin bilgi güvenliği açısından en iyi uygulamayı uluslararası platformda takip ettiğinin bir belgesidir. Bu belge; şirketinizin iş hedefleri doğrultusunda yönetildiğinin ve aynı zamanda bilgi güvenliğinizin en doğru şekilde, bağımsız ve uzman bir uygulamayla sağlandığının tartışma kabul etmez kanıtıdır. Bizler, Sibertime olarak; şirketiniz için en büyük önemi taşımakta olan bilgilerinizi, hem yasal olarak hem de şirket ihtiyaçlarınızı karşılamak adına işletmeniz ve saklamanız için ISO 270001 danışmanlık hizmetleri sunmaktayız.

ISO 27001 sertifikasyonu, bir kurumun bilgi güvenliği süreçlerini tanımlayıp uygulamaya koyduğunun en geçerli belgesidir ve kurumunuzun mevcut ve potansiyel müşterilerine sağladığı bir güvendir. ISO 27001, Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi gereksinimlerini tanımlayan tek denetlenebilir uluslararası standarttır. Siber saldırılar, hackler, veri sızıntıları veya hırsızlık gibi bilgi risklerini yöneten bir dizi politika ve prosedür içeren detaylı bir sistemdir.

Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi'nin Faydaları

Yeni İş Bağlantıları Kurun ve Mevcut Müşterilerinizi Koruyun

ISO 27001 sertifikası, kullandığınız güvenlik uygulamalarının kalitesine dikkat çeker. Böylece iş ilişkilerinizi geliştirmenize ve mevcut müşterilerinizi korumanıza yardımcı olurken, rakiplerinize karşı kanıtlanmış bir pazar avantajı sunar.

Veri İhlalleriyle İlgili Mali Cezalardan ve Kayıplardan Kaçının

Araştırmalara göre veri ihlali ortalama maliyetinin 3,79 milyon ABD Doları olduğu tahmin edilmektedir. Bilgi varlıklarının etkin yönetimi için ISO 27001 kabul edilen küresel ölçüt olup, kuruluşların veri koruma gerekliliklerine uyulmaması ve veri ihlallerinden kaynaklanan mali kayıplar nedeniyle yüksek maliyetli cezalardan kaçınmaları sağlanmıştır.

İtibarınızı Koruyun ve Geliştirin

Siber saldırıların hacmi ve gücü her geçen gün artmaktadır ve etkisiz bilgi güvenliği duruşunun neden olduğu finansal ve itibarsal hasar ölümcül olabilir. ISO 27001 sertifikalı bir bilgi güvenliği sitemimin uygulanması, kuruluşunuzu bu tür tehditlere karşı korumanıza yardımcı olur ve işletmenizi korumak için gerekli adımları attığınızı gösterir.

Yasal Kurallara ve Gerekliliklere Uyun

ISO 27001, Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GDPR), NIS Direktifi ve diğer siber güvenlik yasaları gibi çizgileri giderek netleşen yasal gerekliliklere uygun olarak bilgilerin korunmasına yardımcı olan yeterli ve orantılı güvenlik kontrollerinin seçilmesini sağlamak için tasarlanmıştır.

Yapınızı ve Odak Noktanızı Geliştirin

Bir iş hızla büyüdüğünde, hangi bilgi varlıklarından kimin sorumlu olduğu konusunda kafa karışıklığı yaşanması ihtimali de aynı hızda büyümektedir. ISO 270001, bilgi riski sorumluluklarını açıkça belirleyerek işletmelerin daha üretken olmasına yardımcı olur.

Sık Yapılan Denetimlere İhtiyacı Azaltın

Güvenlik etkinliğinin küresel olarak kabul edilen bir göstergesi olması nedeniyle, ISO 27001 sertifikası tekrarlanan müşteri denetimlerine duyulan ihtiyacı ortadan kaldırır ve dış müşteri denetim günlerinin sayısını azaltır.

Güvenlik Duruşunuz Hakkında Bağımsız Bir Görüş Elde Edin

ISO 27001 sertifikası, BGYS'nin sürekli iyileştirilmesini sağlamak için BGYS'nin düzenli bir şekilde gözden geçirmelerini ve iç denetimleri yapılmasını sağlar. Ayrıca, bir dış denetçi, denetimlerin amaçlandığı gibi çalışıp çalışmadığını belirlemek için belirli aralıklarla BGYS'yi gözden geçirecektir. Bu bağımsız değerlendirme, BGYS'nin düzgün çalışıp çalışmadığını ve kuruluşun bilgilerini korumak için gereken güvenlik düzeyini sağladığına dair uzman bir görüş sağlar.

Bize Ulaşın

İşletmenize veya sektörünüze yönelik konusunda uzman ve profesyonel hizmet veren bir firma mı arıyorsunuz ?

Neden Bizimle Çalışmalısınız

15'den fazla sektörde 10 yıldan fazla deneyimli danışman, denetçi ve teknik kadrosuyla Sibertime standartlaşmış hizmetlerine aksine müşterilerine özel projeler oluşturarak yönetilebilir ve katma değerli hizmetler sunar.

Siz Özel Projeler

Kurumunuza özel olarak hazırlanmış proje planları

Proje Öncesi Detaylı Boşluk Analizi

Uyum çalışmalarında öncesinde detaylı boşluk analizi çalışmaları

Proje Sonrası Destek

Proje bitiminde uzaktan sürekli destek hizmetleri

Hazır Doküman Setleri

Tüm yönetim sistemleri için hazırlanmış detaylı dokümantasyon setleri

Uzman Ekipler

10 yıldan fazla deneyim ile konusunda uzman profesyonel danışman kadro

Hızlı Destek

Proje sırasında ve sonrasında taleplerinize hızlı dönüş