KVK Kanunu

Kişisel Verilerin Korunumu Kanunu

KVK kanunu; yönetmelik ve veri işleme ilkelerine uygunluğu gösterebilmenizi talep etmektedir. Bu, verilerin korunmasına yönelik risk temelli bir yaklaşımın benimsenmesini, şeffaflığın, hesap verebilirliğin ve bireylerin haklarına ilişkin hükümlerin yanı sıra veri gizliliği ve güvenliği için işyeri kültürü oluşturmaya yönelik uygun bir politika ve prosedürlerin uygulanmasını temin etmeyi içerir.

Pek çok kuruluş için, KVK uyumluluğuna ulaşmak yıl boyu sürecek bir yolculuk olacaktır. KVK projesine henüz yeni başladıysanız, bir yıl sonra bugün uyumlu olacağınız kesin değildir. Ancak, panik olup eylemsiz kalmaktansa kuruluşunuzun maruz kalacağı alanlarla ilgilenmeye öncelik vermelisiniz. Bir ihlal olduğunda, bir başlangıç ​​yaptığınızı göstermek olası cezaların azaltılmasına yardımcı olabilir.

KVK kişisel verilere uygulanır. Bu, doğrudan veya dolaylı olarak gerçek bir kişiyi tanımlayabilen ve herhangi bir biçimde olabilen herhangi bir bilgidir. Yönetmelik, özel nitelikli kişisel veri kategorilerinin işlenmesine daha güçlü kontroller koymaktadır. Örneğin; genetik ve biyometrik veriler de bu kategori dahilindedir.

Kişisel Verilerin Korunumu Kanununa Uyum

Yönetişim Ve Hesap Verebilirlik

Yönetim kurulu ve üst yönetimin KVK projesine bağlı olduğundan ve uygunsuzluğun olası sonuçlarını anladığından emin olun. KVK’ya uyum, özellikle daha büyük ve / veya daha karmaşık organizasyonlar için kaynaklarınız üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir.

Roller Ve Sorumluluklar

KVK’ya uyum, uygulamalarla işletmeler arasındaki bağlantı noktasını oluşturan bir projedir. Kurumunuzun BT, finans, İK, satış ve pazarlama gibi tüm alanları kolektif hedefinize ulaşmak yolunda ortak sorumluluğu paylaşmalı ve uygunluğa ulaşmalıdır.

KVK Eğitimi

KVK projesi ve gizlilik yöneticileri, BGYS’nin gerekliliklerini anlamalı ve bir uyum programını planlamak, uygulamak ve sürdürmek için iyi donanımlı olmalıdır.

Güncelleme Gizliliği Bildirimleri

Veri koruma politikalarınızı ve web sitesi gizlilik bildirimlerini gözden geçirin ve bunları KVK ile uyumlu hale getirin. Gizlilik bildirimleri, kişisel verilerin nasıl işleneceği, kime ve neden olduğu konusunda açık ve şeffaf olmalıdır.

Veri İhlal Yanıt Planı

Kişisel verilerin ihlalini tespit etmek, rapor etmek ve araştırmak ve düzenleyici kurumlara bildirimde bulunmaya uyum göstermek adına politikaların ve prosedürlerin uygulandığından emin olun.

Siber Güvenlik

Siber güvenliğin daha etkin bir şekilde ele alınması için kurumsal ve teknik önlemleri uygulamak.

Talep Yönetimi Prosedürleri

Gizlilik haklarını kullanan bireylerden gelen istekleri nasıl tanıyacağınızı ve ele alacağınızı planlayın ve bir ay içinde çözüm bulun.

Personel farkındalığı eğitimi (e-öğrenme)

Çalışanların KVK uyum projesine aktif olarak katılmaları ve desteklemeleri gerekmektedir. Bu, KVK’nın temel ilkeleri ve uygulanan uyum prosedürleri hakkında eğitimi içermelidir.

Veri Minimizasyonu

Kişisel verilerin tutulması için yasal bir amaç veya yasal gereklilik bulunmadığında, silinmesi gerekir.

Neden Bizimle Çalışmalısınız

15'den fazla sektörde 10 yıldan fazla deneyimli danışman, denetçi ve teknik kadrosuyla Sibertime standartlaşmış hizmetlerine aksine müşterilerine özel projeler oluşturarak yönetilebilir ve katma değerli hizmetler sunar.

Siz Özel Projeler

Kurumunuza özel olarak hazırlanmış proje planları

Proje Öncesi Detaylı Boşluk Analizi

Uyum çalışmalarında öncesinde detaylı boşluk analizi çalışmaları

Proje Sonrası Destek

Proje bitiminde uzaktan sürekli destek hizmetleri

Hazır Doküman Setleri

Tüm yönetim sistemleri için hazırlanmış detaylı dokümantasyon setleri

Uzman Ekipler

10 yıldan fazla deneyim ile konusunda uzman profesyonel danışman kadro

Hızlı Destek

Proje sırasında ve sonrasında taleplerinize hızlı dönüş